Khamis, 10 Mei 2012

Jadual Penuh Perlawanan EURO 2012

with 2 comments


Debaran Euro 2012 semakin terasa. Tinggal lebih kurang sebulan sahaja lagi sebelum kejohanan ini bermula. Kejohanan EURO pada kali ini  dianjurkan secara bersama oleh Poland dan Ukraine.. Kaki-kaki bola pastinya tak sabar untuk menyaksikan kejohanan ini
yang  akan berlangsung selama tiga minggu iaitu bermula pada 8 Jun 2012 dan akan berakhir pada 1 Julai 2012. 

16 pasukan akan menyertai kejohanan ini.. Terdapat 31 perlawanan yang akan diadakan di lapan buah bandar yang merentasi kedua-dua negara penganjur kejohanan.



Dalam pusingan kelayakan, kita akan dapat menyaksikan persaingan diantara Empat buah negara yang masing-masing akan bertanding dalam 4 kumpulan.. 2 negara yang mendahului setiap kumpulan akan mara ke peringkat Suku Akhir.. Kemudian 4 negara yang berjaya menang diperingkat suku akhir akan mara ke peringkat separuh akhir.. Dan pemenang di peringkat separuh akhir akan bertanding di peringkat akhir yang akan diadakan di Stadium Olimpik Kiev, Ukrain ..



Berikut disenaraikan jadual Perlawanan keseluruhan EURO 2012 untuk rujukan kita bersama.. 

Group A  
Time
Day and Date
Poland v Greece
Russia v Czech Republic
1700
1945
Friday, June 8
Greece v Czech Republic
Poland v Russia
1700
1945
Tuesday, June 12

Czech Republic v Poland
Greece v Russia
1945
1945
Saturday, June 16



Group B
Time
Day and Date
Holland v Denmark
Germany v Portugal
1700
1945
Saturday, June 9

Denmark v Portugal
Holland v Germany
1700
1945
Wednesday, June 13

Portugal v Holland
Denmark v Germany
1945
1945
Sunday, June 17

Group C
Time
Day and Date
Spain v Italy
Republic of Ireland v Croatia
1700
1945
Sunday, June 10

Italy v Croatia
Spain v Republic of Ireland
1700
1945
Thurssday, June 14

Croatia v Spain
 Italy v Republic of Ireland
1945
1945
Monday, June 18

Group D
Time
Day and Date
France v England
Ukraine v Sweden
1700
1945
Monday, June 11

Sweden v England
Ukraine v France
1700
1945
Friday, June 15

England v Ukraine
Sweden v France
1945
1945
Tuesday, June 19
  
Quarter Finals
Time
Day and Date
QF1: Winner A v Runner-up B
1945
Thursday, June 21
QF2: Winner B v Runner-up A
1945
Friday, June 22
QF3: Winner C v Runner-up D
1945
Saturday, June 23
QF4: Winner D v Runner-up C
1945
Sunday, June 24

Semi Finals
Time
Day and Date
SF1: Winner QF1 v Winner QF3
1945
Wednesday, June 27
SF2: Winner QF2 v Winner QF4
1945
Thursday, June 28

Final
Time
Day and Date
Winner SF1 v Winner SF2
1945
Sunday, July 1
(Sumber: Euro 2012)

Selamat menonton.. dan menyokong pasukan kesayangan anda.. Anda rasa, negara mana yang akan berjaya menjuarai EURO 2012 pada kali ini? Sama-samalah kita nantikan keputusannya.. ;)

2 ulasan:

  1. spain n england fav team:) hikhik

    BalasPadam
    Balasan
    1. Tentu seronok awak tengok perlawanan pasukan kesayangan awak semasa EURO 2012 nanti.. Good Luck..

      Padam

Muhamad Anuar Marsib. Dikuasakan oleh Blogger.

Senarai Blog Rakan2

Follower

Pembaca Paling Mesra